Úvod > Akce > WoodRoadshow

WoodRoadshow

Zachraňte rodný les aneb „DŘEVOKAZIMÍROVA ŠIFRA”

Moravskoslezský dřevařský klastr pořádá zábavnou a poučnou WoodRoadshow s názvem „Zachraňte rodný les aneb DŘEVOKAZIMÍROVA ŠIFRA“, určenou pro studenty základních škol, kteří chtějí získat informace o možnostech studia na středních školách s odborným zaměřením na stavební a dřevozpracující odvětví a které láká možnost uplatnit se v tomto perspektivním oboru. Akce se uskuteční v průběhu měsíců říjen 2010 až leden 2011.

Cílem této WoodRoadshow je snaha přilákat mladé lidi ke studiu na průmyslových dřevařských a stavebních školách a vyvrátit mýtus o tom, že dřevařství znamená těžkou práci za malou mzdu. Žáci by měli díky ní také získat přehled o tom, jak to v dřevařských závodech vypadá.

WoodRoadshow se bude skládat z exkurze ve výrobní firmě a z workshopu na střední škole. Na střední škole si mohou žáci prohlédnout zdejší třídy, laboratoře či dílny, kde probíhá teoretická a praktická výuka. Získají také informace o možnosti studovat na této škole a mohou klást své dotazy zdejším učitelům. V rámci exkurze ve dřevozpracující či stavební firmě čeká na žáky prohlídka výrobního provozu firmy či možnost také shlédnout dnešní moderní techniku a vybavení přímo v praxi. Jejich případné dotazy pak zodpoví sami zaměstnanci podniku. Mimo to získají žáci základní informace o dřevě a dřevozpracujícím a stavebním průmyslu.

Leták WoodRoadshow 2010-2011 ve fromátu PDF (2,4MB)

Legenda o Dřevokazimírovi

Dřevokazimír

je hlavním škůdcem lesů Moravskoslezského kraje. Živí se zdravým dřevem, které tak ničí a pokud se dostane k nechráněnému řezivu či dřevu, zanechá za sebou nenapravitelné škody.

Z lesů se však tento škůdce dostal dokonce do několika společností dřevařského klastru, kde chtěl pokračovat ve své záškodnické činnosti. Protože firmy klastru jsou však před podobnými záškodníky velmi pečlivě chráněny a výrobky jsou vysoké kvality, nepodařilo se mu naštěstí v žádné z nich uchytit, i když se o to velmi snažil. Dřevokazimír však putuje dál a je třeba ho najít a v jeho záškodnické činnosti zastavit.

Informace o soutěži

Žáci, kteří se zúčastní akce „Zachraňte rodný les aneb DŘEVOKAZIMÍROVA ŠIFRA“, budou mít šanci zúčastnit se také soutěže, která v jejím rámci probíhá. Úkolem žáků bude vystopovat škůdce Dřevokazimíra, jenž soutěžícím zanechal na jednotlivých místech exkurze stopy o svém dřívějším pobytu a také indicie kam se dále přemístil. Aby soutěžící tyto indicie obdrželi, budou muset správně splnit stanovené úkoly. Úspěšní řešitelé všech stanovených úkolů se dostanou do finále, kde se utkají v závěrečném klání o zajímavé ceny.

Hlavní cenou v soutěži bude deset mobilních telefonů značky NOKIA 5230 a také zajímavé dárkové balíčky pro všechny finálové soutěžící.

Pokud nebude tento model v době uzavření soutěže na trhu k dispozici, bude nahrazen cenově a funkčně podobným typem telefonu.

Kontakty

Ing. Kateřina Vašková
Moravskoslezský dřevařský klastr, o.s.
Studentská 6202, 708 33 Ostrava-Poruba
Mobil: +420 603 500 386
Tel: +420 558 272 428
E-mail: k.vaskova@msdk.cz
www.msdk.cz

NewSocrat Communication, s.r.o.
Tel: +420 596 112 372
E-mail: barbora.lysa@newsocrat.cz